Nový domov

1. července 2006 v 16:44 | Juanys |  o křečcích

Nový domov

Klec pro zlatého křečka musí být dostatečně veliká. Obchody s chovatelskými potřebami nabízejí mnoho druhů. Průměrná klec má rozměry 50 x 25 x 25 cm. Takováto se hodí jen pro mladé zvíře. Čím větší klec, tím lepší. Ideální velikost pro jednoho dospělého křečka je 75 x 40 x 40 cm. Pro džungarské křečíky se velikost klece liší podle toho, zda budeme chovat jedno zvíře nebo pár. Je zajímavé, že dvě zvířata potřebují méně místa než jedno. Pár křečíků (nebo i dvojice stejného pohlaví) se především zabývá jeden druhým, a proto se dobře baví i v menším prostoru. Takovým párkům stačí klec dlouhá 40 - 50 cm. Osamělý křečík potřebuje stejně místa jako křeček zlatý.
Některé prodávané modely klecí jsou dvoupatrové. Podlaha druhého patra by měla být dřevěná. Po ní může křeček lépe běhat než po drátěné. Křečci mají tendenci z klecí utíkat. Proto je potřeba dodržovat vzdálenost mezi dráty klece. Pro křečka zlatého musí být menší než 1 cm, pro křečíky jen 6 až 8 mm. Klec není vhodná pro odchov mláďat. Dva týdny staré mládě křečka proleze všude!
Jako podestýlka do klece se nejlépe hodí hobliny. Jemné piliny práší a proto nejsou vhodné. Hobliny přímo od truhláře nesmí být mořené. Ty jsou přímo životu nebezpečné. Je možné také použít podestýlku pro kočky. Ta se prodává v každém specializovaném obchodě.
Křečci si v přírodě hrabou podzemní chodby a komůrky na spaní. I v kleci potřebují bezpečné místo pro odpočinek. V obchodě se prodávají různé druhy domečků. Výrobky z plastu nejsou vhodné. Dají se jednoduše rozkousat a uvnitř se též sráží vydechovaná pára. Nejlepší jsou domečky ze dřeva nebo z kokosového ořechu. Neměly by mít dno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 misa misa | E-mail | 8. července 2008 v 13:34 | Reagovat

prodam křečka džungárskýho 30kč tak napište

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama